Menü
Sepetim

Sıkça sorulan sorular

1. Satın aldığım ürünü iade etmek istersem ne yapmalıyım?

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren cayma hakkını kullanarak 14 gün içerisinde, iade işlemleri kısmında detaylı bir şekilde açıklandığı üzere iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası ürün birim fiyat + kdv şeklinde kesilmelidir.

2. İade süresi kaç gün? Cayma hakkınızı, aldığınız ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde kullanabilirsiniz. Cayma hakkınızı kullandığınız tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü, masrafları size ait olmak üzere göndermeniz gerekmektedir, hakkın kullanıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde sizden tahsil edilen tüm ödemeler iade edilecektir.

3. İade şartları nelerdir?

İade Şartları

İadeler orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Orijinal kutusu, ambalajı bozulmuş ( orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez ) satılabilirlilik özelliğini kaybetmiş durumda olan ürünlerin de iadesi kabul edilecek fakat, tüketici mevzuatı gereği bu tutarlar ürün bedelinden düşülecektir. İade etmek istediğiniz ürün, ürünler ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Bu gibi durumlarda anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile gönderim yapmanız gerekmektedir. Aksi durumda kargo ücreti size aittir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )

Özel Ürünler İçin İade Şartları

TELEFON iadesinde;

Cep telefonunun cayma hakkı kullanılarak 14 günlük süre içerisinde iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir: Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir. Ürünün orijinal kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması gerekmektedir.

Diğer Ürünlerin iadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.Ürünün arızalı olması dışında hijyen ve sağlık sorunları nedeni ile ambalajı açılmış ürünlerin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir.(iç giyim) - Her türlü yazılım ve programlar

- DVD, VCD, CD ve kasetler

- Taşınabilir bilgisayarlar

- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

- Her türlü kozmetik ürünleri vs gibi.